WhatsApp

Doğalgaz Kombi Tesisatı Kurulum Hizmetleri

Doğalgaz Kombi Tesisatı Kurulum Hizmetleri

NEDEN TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALMALIYIM?

Yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı kombi nedir?

Yoğuşma, gaz halinde bulunan bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesidir.

Konvansiyonel kombilerde yanan doğalgazdan oluşan atık gaz ve beraberinde oluşan su buharı direkt bacadan dışarı çıkar. 

Yoğuşmalı kombilerde ise atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı eşanjörü sayesinde gaz bacadan çıkmadan önce gazdaki su buharı ayrıştırılıp enerjiye dönüştürülerek yeniden kullanılır.

Böylece doğalgaz kullanımında verim arttırılır aynı zamanda çevreye zararlı gaz salınımı azaltılır.

Verimliliği yüksek olan tam yoğuşmalı kombiler, maksimum tasarruf sağladığı için önemli bir yere sahiptir.

Neden tam yoğuşmalı kombi tercih etmeliyim?

Öncelikli olarak bilinmesi gereken, tam yoğuşmalı kombi ile daha az doğalgaz harcayarak daha çok ısınabileceğiniz. Bir örnekle anlatmak gerekirse; konvansiyonel kombide kullanılan doğalgazdan elde ettiğimiz ısının büyük bir kısmı bacadan dışarı atılır fakat yoğuşmalı kombide kullanılan teknolojiyle bu kayıp ortadan kaldırılır. Böylece mekânda daha az doğalgaz tüketerek daha çok ısınırsınız. İyi bir bina yalıtımı ile birlikte yeterli miktarda panel radyatörün olduğu doğru projelendirilmiş bir tesisat tüketimde yüzde 25-35 aralığında bir tasarruf yani faturalarında 3’te bir oranında düşüş sağlarsınız.

Tam yoğuşmalı kombilerde alev boyu ihtiyaca göre ayarlanarak, modülasyonlu bir şekilde çalışır. Bu kombilerde bulunan fan modülasyonu sayesinde tüketilen gaz miktarına göre yüksek yanma verimi elde edilirken, standart kombilere göre çok daha sessiz bir şekilde çalışır. Yoğuşmalı kombilerin bir diğer özelliği ise daha düşük emisyon değerleri ile çevreci olmalarıdır.

Yoğuşmalı kombi alırken nelere dikkat etmeliyim?

Yoğuşmalı kombi tercih ederken kullanılacak alanın metrekaresi, seçeceğiniz ürünün kapasitesin belirlemek açısından öncelikli öneme sahiptir. Bunun ardından yoğuşmalı kombiden yeteri kadar verim alabilmek için planlanan tesisat ve petek miktarını kontrol etmelisiniz. Yoğuşmalı cihazlar yüksek teknolojiye sahip olduğundan güvenilir markalar tercih edilmeli, yıllık yaptırılması gereken bakımlar için güçlü bir servis ağı olmasına özen gösterilmelidir.

Ne kadar zamanda kâra geçebilirim?

Yoğuşmmbialı ko, standart kombilere göre daha düşük gaz ve enerji tüketimi yapar. Bu kapsamda ilk yatırım maliyeti kullanıcılar için yüksek gelse de yoğuşmalı kombi, kullanırken tasarruf edeceğiniz cihazlar kategorisindedir. Kombinin kullanıldığı mekan ve binanın koşulları, bulunduğu bölgenin iklimi de süreye etki etse de tam yoğuşmalı kombi 2 ila 3 yıl içerisinde kendini amorti eder. Örneğin İstanbul’da bir hane 3 yılda amorti edebilirken Doğu illerinde bu süre 2 yıla kadar düşebiliyor. Bu süreden itibaren ise uzun ömürlü ve yüksek verimli tam yoğuşmalı kombiniz ile daha düşük doğalgaz faturaları ödeyerek cebinizi koruyabilirsiniz.


Hangi tip tesisatlarda kullanabilirim?

Yoğuşmalı kombiler her türlü tesisat yapısında kullanılabilir. Yerden ısıtma veya evlerde kullanmaya alışık olduğumuz radyatörlü sistemler ile çalışabilirler fakat yerden ısıtma düşük sıcaklıklarda çalıştığı için daha çok tasarruf etme imkanı sağlar.

Ne kadar alanı ısıtabilirim?

Türkiye şartlarında ve ısı yalıtımı yapılan normal daireler için genel olarak ısıtılabilecek alanlar şu şekilde hesaplanmıştır:
140 m²’ ye kadar 20.000 kcal/h
200 m²’ ye kadar 26.000 kcal/h
Bunun yanı sıra Baymak’ın 35.000 kcal/h değerlerine sahip iddialı ürünleri ise 400 m²’lik büyük daireler için de verimli bir ısıtma sağlamaktadır.

Kombilerin ekonomik ömrü ve garanti süresi ne kadardır?

Bir kombinin kullanım süresi ilgili kamu kurumlarının belirlediği süreye göre 15 yıldır. Tercih ettiğiniz firmaya göre kombi garanti süresi 2 yıl ve üzeri olarak değişiklik gösterebilmektedir.
Kombinin ömrünü uzun olması kadar performansının da ilk günkü gibi olması; aynı oranda tasarruf sağlaması, önemlidir. Bu nedenle kullanım koşullarına uymalı ve her yıl kış aylarından önce düzenli bakım yaptırmalısınız.

Doğalgaz Kombi Tesisatı Kurulum Hizmetleri sistemi ;

tek daireler için kurulabildiği gibi 

birden fazla daireleri olan apartmanlar , oteller ve iş merkezleri içinde

merkezi sistemli Doğalgaz Kombi Tesisatı  sistemlerinin kurulumunu

Gümüşler Isı Doğalgaz olarak gerçekleştirmekteyiz.

Doğalgaz Kombi Tesisatı Kurulum Hizmetleri

Paylaş

Ücretsiz Keşif